Skip to main content

AKTUÁLIS ESEMÉNYEINK

LIDC Éves Kongresszus | London, 2024. november 7-9.

marcin nowak iXqTqC f6jI unsplash scaled

Új jogrend: Koherens trösztellenes, szellemi tulajdon- és adatszabályozás egy divergens világban.

"A" kérdés: Milyen előrelépés történt, és milyen előrelépések szükségesek még annak érdekében, hogy hatékony jogorvoslat biztosítható legyen a versenyjogi jogsértésekből eredő károk esetén? Az LIDC M. Horváth Andrást nevezte ki az "A" kérdés nemzetközi referensévé.

"B" kérdés: Hogyan kezeljük a "copycat" csomagolást? Az LIDC "B" kérdés nemzetközi referense Prof. Ilanah Fhima.

További információ
Program
Regisztráció

2024. október 14. - LIDC 'A' nemzeti jelentés

"Private enforcement of competition law"

Az ankéton a benyújtott magyar nemzeti jelentés egyes témaköreit vizsgáljuk gyakorlati szempontból, lehetőséget biztosítva a témákkal kapcsolatos hozzászólásokra is.

2024. szeptember 25. - LIDC 'B' nemzeti jelentés

"How should we approach 'copycat' packaging?"

Az ankéton a benyújtott magyar nemzeti jelentés egyes témaköreit vizsgáljuk gyakorlati szempontból, lehetőséget biztosítva a témákkal kapcsolatos hozzászólásokra is.

MAGYAR VERSENYJOGI FÓRUM

50. Európai Versenynap

2024 a jubileumok éve: 50. Európai Versenynap, Európai Uniós csatlakozásunk 20. évfordulója, 100 éves versenytörvény GVH konferencia

A Magyar Versenyjogi Fórum 2024-ben immár hetedik alkalommal került volna megrendezésre, azonban ez az év nem csak a 100 éves első versenytörvénynek szentelt GVH konferencia szempontjából számít jubileumnak, így az idei Fórumot felváltó esemény több szempontból is különleges kiemelésben részesült. 2024-ben az EU Tanácsának magyar elnökségét e féléves időszak során Magyarország látja el, ezért a Gazdasági Versenyhivatal az 50. Európai Versenynapot az EU elnökség hivatalos programjaként rendezhette meg október 22-én Budapesten, amely a GVH-tól már megszokott kiemelkedő színvonallal tisztelgett a jubileumok sorozata előtt.

Az Európai Versenynap 50. eseménye ráadásul éppen az Európai Unióhoz való csatlakozásunk 20. évfordulójának évében lett esedékes, amelyre tekintettel a GVH a Versenytükör könyvek szakkönyv-sorozatának legújabb „Twenty Years of EU Competition Law in Hungary” című kötetét ennek az alkalomnak szentelte. A jubileumi szakkönyv létrejöttéhez Elnökünk és számos tagunk is hozzájárult értékes szaktudásával és gondolataival, amelyben átfogóan vizsgálják az európai versenyjog és versenypolitika magyarországi fejlődését és nemzeti jogalkotásra és jogalkalmazásra gyakorolt hatását. A szakkönyv nyomtatott formában immár számos egyesületi tagunk és NexGen ifjúsági tagunk tulajdona lett, ugyanis a GVH egy-egy tiszteletpéldányt ajándékozott az eseményen részt vett delegáció és szakmai közönség számára. A Versenynap első panelbeszélgetése ezzel a könyvbemutatóval indult Tóth András, a Gazdasági Versenyhivatal Elnökhelyettesének, Versenytanács Elnökének és a Versenytükör főszerkesztőjének moderálásával, ahol Tóth Tihamért, az Európai Bíróság bíráját, Fejes Gábort, a DLA Piper Partnerét, Osztovits Andrást, a Kúria bíráját és Elnökünket, Hegymegi-Barakonyi Zoltánt kérdezte az elmúlt évtizedek tapasztalatairól.

A második panelbeszélgetésen Assimakis Komninos (White & Case Partner) moderálásával járta körbe Simon Reetz, (DG COMP), Gál Gábor (GVH Versenytanács tag), prof. Giorgio Monti (Tilburg Law School) és prof. Marco Botta (European University Institute) a Digital Markets Act alkalmazásával kapcsolatos meglátásaikat.

A harmadik panelbeszélgetést Bak László, a GVH Elnökhelyettese vezette, ahol Guillaume Loirot (Deputy Director-General Mergers, DG Competition), Christophe Carugati (Alapító, Digital Competition), Ana Sofia Rodrigues (Portuguese Competition Authority, Versenytanács tag) és Frederike Bröhl (Bundeskartellamt, Digitális Gazdasági osztályvezető-helyettes) panelistákkal járták körbe a mesterséges intelligencia és a versenyjog kapcsolatából fakadó tapasztalataikat. Az MI alkalmazásával járó lehetőségek és versenyjogi kockázatok mellett szó esett a versenypolitika szerepéről is, amelynek aktualitását erősíti az augusztus 1-jén hatályba lépett AI Act is. A konferencián a GVH 2024 elején indított piacelemzésének eredményeiről is hallhattunk, amely az MI piaci versenyre és a fogyasztók ügyleti döntéseire gyakorolt hatását tárta fel.

Meg kell említenünk még a kiváló nyitóbeszédeket is, amelyek mozgalmassá tették az alkalmat a panelek között:
Rigó Csaba Balázs (Gazdasági Versenyhivatal Elnöke)
Molnár Balázs Péter (Európa-politikáért felelős helyettes államtitkár)
Benoît Cœuré (Francia Versenyhatóság (ADLC) Elnöke, „A versenyjog kihívásai a 21. században az Európai Unióban”)
Natalie Harsdorf (Osztrák Szövetségi Versenyhatóság (AFCA) Elnöke), „A versenyjog érvényesítésének kihívásai”)
Ori Schwartz (OECD Versenyjogi Divízió Elnöke, „Mesterséges intelligencia és versenyjog”)
Cristina Volpin (DG COMP, Versenypolitikai Szakértő, „Fenntarthatóság és versenyjog”)
Guillaume Loirot, (DG COMP, Deputy Director-General Mergers)

Zárásként Rigó Csaba Balázs ünnepélyesen átadta az 51. Európai Versenynap szervezését a következő elnökségre tekintettel a Lengyel Gazdasági Versenyhivatal (UOKiK) képviselőjének.

Program

Twenty Years of EU Competition Law in Hungary

Magyar Versenyjogi Egyesulet

Rigo Csaba

Twenty Years Of EU Competition Law In Hungary

Benoit Coeure

Natalie Harsdorf

Digital Markets Act

Ori Schwartz

Frederike Brohl

Christophe Carugati

Bak Laszlo

Guillaume Loirot

Galavacsora


IV. Versenyjogi Fórum

Budapest, 2021. április 13. – A IV. Magyar Versenyjogi Fórum témáit napjaink versenyjogi kérdései és a 30 éve működő nemzeti versenyhatóság működésében bekövetkezett korszakváltás adta. Az online rendezvény díszvendége Varga Judit igazságügyi miniszter volt. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Magyar Versenyjogi Egyesület immár negyedik alkalommal rendezte meg közösen a Magyar Versenyjogi Fórumot. Az éves szakmai konferencia ezúttal – a koronavírus-járványra tekintettel – az online térben került megrendezésre.

Az eseményt Varga Judit igazságügyi miniszter nyitotta meg, majd Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke és Hegymegi-Barakonyi Zoltán, a Magyar Versenyjogi Egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket. A konferencián szó esett többek között napjaink meghatározó versenyjogi kérdéseiről, a GVH-ban három évtized alatt szerzett tapasztalatokról, valamint a hivatal működésében bekövetkezett változásokról.

Videóüzenet formában küldte el gondolatait Olivier Guersent, az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságának főigazgatója, aki előadásában a versenypolitika és a holnap kihívásairól beszélt. A főigazgató méltatta, hogy Magyarország az Európai Unióban elsőként ültette át a 2019/1/EU (ECN+) irányelvet a saját jogrendszerébe. A folytatásban Tóth András, a GVH elnökhelyettese, a Versenytanács elnöke a digitális piacokkal kapcsolatos tapasztalatokat osztotta meg, majd egy panelbeszélgetés foglalta össze a kartellek elleni, elmúlt 30 évnyi küzdelmet. Végezetül egy előadás keretében terítékre került a fogyasztóvédelem is, a versenyhatóság három évtizednyi gyakorlatának tükrében.

V. Versenyjogi Fórum

A versenyjog komplex jogterületté fejlődött Magyarországon az elmúlt több, mint harminc évben. Alkalmazása, valamint a versenyjogi megfelelés időről időre számos kérdést vet fel. Versenyjogi aktualitásokról cserélnek eszmét a szakma legjelentősebb képviselői az V. Magyar Versenyjogi Fórumon a Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Versenyjogi Egyesület közös szervezésében.

Magyar Tudományos Akadémia Díszterme (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

2022. szeptember 6. (kedd)

PROGRAM 

ELŐADÓK

PREZENTÁCIÓK

KÉPGALÉRIA

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

GVH konferencia 2022 09 06 resize

VI. Versenyjogi Fórum

Hatodik alkalommal került megrendezésre a Magyar Versenyjogi Fórum a versenyjog aktuális kérdéseiről, ezúttal a Gazdasági Versenyhivatal, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Versenyjogi Kutatóközpontja és a Magyar Versenyjogi Egyesület közös szervezésében.

A versenyjog komplex jogterületté fejlődött Magyarországon az elmúlt több, mint harminc évben. Alkalmazása, valamint a versenyjogi megfelelés időről időre számos kérdést vet fel. Versenyjogi aktualitásokról cserélnek eszmét a szakma legjelentősebb képviselői a VI. Magyar Versenyjogi Fórumon.

2023. november 21. (kedd)

Pázmány Péter Katolikus Egyetemen - Szent II. János Pál terem (1088 Budapest, Szentkirályi utca 28.)

PROGRAM 

ELŐADÓK

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

I. Versenyjogi Fórum

A Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Versenyjogi Egyesület közös szervezésében hagyományteremtő céllal, sajtónyilvános versenyjogi konferenciát szervezett „I. Magyar Versenyjogi Fórum” címmel.

A rendezvény díszvendége Richard Whish, a King’s College London emeritus professzora volt.

Magyar Tudományos Akadémia (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

2016. június 14. (kedd)

Dr. Juhász Miklós
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke

Dr. Hegymegi-Barakonyi Zoltán
a Magyar Versenyjogi Egyesület elnöke

II. Versenyjogi Fórum

A Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Versenyjogi Egyesület közös szervezésében sajtónyilvános versenyjogi konferenciát rendezett „II. Magyar Versenyjogi Fórum” címmel.

Magyar Tudományos Akadémia (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

2017. június 14. (szerda)

Dr. Juhász Miklós
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke

Dr. Hegymegi-Barakonyi Zoltán
a Magyar Versenyjogi Egyesület elnöke

III. Versenyjogi Fórum

A Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Versenyjogi Egyesület közös szervezésében sajtónyilvános versenyjogi konferenciát rendezett „III. Magyar Versenyjogi Fórum” címmel.

Magyar Tudományos Akadémia (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)

2019. május 23. (csütörtök)

Dr. Juhász Miklós
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke

Dr. Hegymegi-Barakonyi Zoltán
a Magyar Versenyjogi Egyesület elnöke


TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

Hajrá Versenyjog! Versenyjog a sportban, avagy az európai sportmodell vége?

 

  A Magyar Versenyjogi Egyesület és Hegymegi-Barakonyi Zoltán nevében szeretnénk megköszönni Tóth András elnökhelyettes úrnak (GVH), Tóth Tihamér bíró úrnak (EU Törvényszék) és Berzeviczi Attila elnök úrnak (FTC Igazgatósága, MKIK mellett szervezett Állandó Választottbíróság), hogy elfogadták a meghívásunkat a Szilágyi Pál tagtársunk vezette PPKE JÁK Versenyjogi Kutatóközpontjával közösen szervezett konferenciánkra, amelyen a sport szövetségek és ligák versenyjogi kérdéseivel foglalkoztunk. Külön köszönjük kedves tagtársunk Oroszi Fanni szervező munkáját és az előadásokat követő panelbeszélgetés kiváló moderálását! Elnökünk szavait idézve "az elmúlt időszak legizgalmasabb versenyjogi rendezvénynek lehettünk tanúi, amelyen érdekfeszítő előadások után a különböző véleményeket ütköztető vitát hallhattunk a közönség aktív részvételével."

2024. április 26., 9:00

Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Szentkirályi utca 28., GY001

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció itt.

Részletes program itt.

Magyar Versenyjogi Fórumok

Archívum

  • 2023 |

    Göteborg LIDC Nemzetközi Kongresszus (2023. szeptember 21-24.) - két fiatal tag részvételének biztosítása

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel, jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2022 |

    Milánó LIDC Nemzetközi Kongresszus (2022. október 20-23.) - részvétel

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel, jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2021 |

    Brüsszel LIDC Nemzetközi Kongresszus (2021. szeptember 22-24.) - részvétel

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel, jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2020 |

    Jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2019 |

    Párizs LIDC Nemzetközi Kongresszus (2019. november 7-10.) - részvétel

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel, jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2018 |

    Budapest LIDC Nemzetközi Kongresszus (2018. október 4-7.) - szervezése

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel, jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2017 |

    Professor Dr. Christoph Ann, LL.M. - nemzetközi szakmai előadás "EU TradeSecret Directive - Transposition into German Law" témában

    Rio de Janeiro LIDC Nemzetközi Kongresszus (2017. október 5-8.) - vezetőségi részvétel

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel és hazai stratégiai partnerségi megállapodás keretén belül jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2016 |

    Mr. Paul Nihou (University of Louvain) - nemzetközi szakmai előadás "Aftermarkets and IP" témában

    Genf LIDC Nemzetközi Kongresszus (2016. október 6-9.) - két fiatal tag részvételének biztosítása a Gazdasági Versenyhivatal Versenykultúra Központ támogatásával

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel és hazai stratégiai partnerségi megállapodás keretén belül jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2015 |

    Dr. Pinar Akman - nemzetközi szakmai előadás

    Stockholm LIDC Nemzetközi Kongresszus (2015. október 1-4.) - két fiatal tag részvételének biztosítása a Gazdasági Versenyhivatal Versenykultúra Központ támogatásával

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel és hazai stratégiai partnerségi megállapodás keretén belül jogszabályok előkészítése és véleményezése

  • 2014 |

    Dr. Jochen Glöckner - nemzetközi szakmai előadás

    Milánó LIDC Nemzetközi Kongresszus (2014 szeptember 19-21.) - két fiatal tag, Dr. Turi Anna és Dr. Liber Ádám részvételének biztosítása a GVH Versenykultúra Központ támogatásával

    LIDC Nemzetközi Bizottságok - jelentéskészítésben való részvétel és hazai stratégiai partnerségi megállapodás keretén belül jogszabályok előkészítése és véleményezése